loader

Burs

Burdurlular Platformu 2022-2023 Öğretim Yılı Burs Başvurusu Yapan Değerli Öğrenciler,
Bu sene burs başvurularının aşırı fazlalaşması sebebi ile bu bilgilendirme yazısını paylaşmak zorunluluk haline gelmiştir.
Burdurlular Platformu hiçbir derneğe bağlı değildir, sadece Burdurlular ve Burdur’a Gönül Verenler’in bir araya gelip, ihtiyacı olan öğrencilere burs vermek için kurulmuş bir organizasyondur.
Kurulduğu günden beri sadece bir kişi tarafından finanse edilmektedir. Çok gayret etmemize rağmen ne yazık ki, sadece Sayın Ruhi Başhelvacı tarafından her sene 20 öğrencimize burs sağlanmaktadır. Daha önceki yıllarda 20 kişiden 3-5 kişi fazla başvuru olunca , Ruhi Bey’den rica ediyor, herkese araştırma yapmadan burs verilmesini sağlıyorduk. Mesela geçtiğimiz sene 26 başvuru olmuş, öğrencilerimizin hepsine burs sağlanmıştır. Ancak bu sene 173 adet öğrencimiz başvuru yapmıştır. Bu sebeple başvuru şartlarımızı uygulamak zorunda kaldık ve 20 öğrencimizi belirledik.
Şunu da belirtmek isteriz ki, burs almaya hak kazanan öğrencileri platformumuz belirlemiş ve Ruhi Bey’e bildirilmiştir. Yani Ruhi Bey’in belirlenen öğrencilerde etkisi platform üyeleri ile aynıdır. Bu sebeple Ruhi Bey ile direk bağlantıya geçilmesi sonuçları değiştirmeyecektir.
 
Peki başvuru şartlarını yerine getiren öğrencileri nasıl eledik?
1-Özel okulda okuyan burssuz öğrencileri eledik.
2-Aile geliri iki asgari ücretten fazla olan öğrencileri eledik.
3-Annesi veya babasının çalışmasına engel olmayan öğrencileri eledik.
Bu elemelere rağmen sayımız halen 20 ‘ye düşmedi, bunu üzerine;
Gerçekten ihtiyacı olan öğrencilere veya yakınlarına direk ulaştık.
Bu çalışma sonunda 20 öğrencimizi belirledik ve kendileriyle iletişime geçtik.
 
KVKK(Kişisel Verilerin Korunması Kanunu) gereği isimleri yayınlayamıyoruz ama burs almaya hak kazanan her öğrenci ile iletişime geçilmektedir ve ulaşılamayan öğrencimiz yoktur.
 
Bu çalışmamızı anlayışla karşılayacağınızı ümit eder, öğrenim hayatınız ve sonrasında başarılar dileriz.
 
Burdurlular Platformu
iletisim@burdurlular.org
0 533 666 9309 (sadece whatsapp mesajları için)